Wydarzenie, którego celem jest wynieść Wrocław i otaczający go region na nowy poziom, dzięki współpracy między wiodącymi polskimi firmami, głównymi inwestorami zagranicznymi i lokalnymi innowatorami.
Wydarzenie, którego celem jest wynieść Wrocław i otaczający go region na nowy poziom, dzięki współpracy między wiodącymi polskimi firmami, głównymi inwestorami zagranicznymi i lokalnymi innowatorami.
17.10.2023
Wrocławskie Centrum Kongresowe
(Wystawowa 1)
W gronie najlepszych innowatorów i kadry kierowniczej najwyższego szczebla porozmawiamy o nowych możliwościach dla biznesu, technologii i naszego regionu. Wśród głównych tematów dyskusji znajdziecie rozwój i trendy świata IT, wyzwania stawiane przed sektorem automotive i największe amerykańskie inwestycje. Na scenie wystąpią m.in. Michał Sadowski – Brand24, Paulina Basta – DataWalk, Joanna Lisiecka – Perspektywy Women in Tech i Bartek Pucek.
8:00
Rejestracja
9:30
Otwarcie konferencji
9:45
Keynote speech
Ernst-Cornelius Koch – Head of Customer Engineering, Central Europe, Google
10:00
Keynote speech „Transformacja sztucznej inteligencji.„
Bartek Pucek – CEO, Forward Operators, AI Lab
10:15
Panel dyskusyjny „Cyfrowa Rewolucja. Biznes i rynek pracy w erze AI.”
Moderator: Agnieszka Porębska – CEO, Talent Alpha
Konrad Szarowolec – Executive Director, EY GDS
Iwona Penwarden – Dyrektorka w dziale Doradztwa Transakcyjnego, JP Weber
Marek Matczak – Chief Architect, Software Center Capgemini Polska
Biznes i Rynek Pracy w erze AI Rewolucja czy ewolucja systemu? Czy obserwujemy prawdziwą rewolucję czy też jedynie stopniową ewolucję w kontekście transformacji AI? Na tym panelu przyjrzymy się, jak technologie oparte na sztucznej inteligencji wpływają na naszą przyszłość w obszarach biznesu, edukacji i rynku pracy. Wprowadzenie AI do naszego życia wywołuje zarówno podekscytowanie, jak i wyzwania. Nasz panel ekspercki zbada, jak AI zmienia strategie biznesowe, modele nauczania, dostęp do pracy i kształtowanie infrastruktury miast. Dowiemy się, jakie możliwości i zagrożenia niesie ze sobą ta cyfrowa rewolucja.
10:45
Fireside chat „Technologia made in WRO. Zawsze z apetytem na więcej.”
Paulina Basta – CPO, DataWalk
Michał Sadowski – Founder & CEO, BRAND24
11:05
Panel dyskusyjny „Wyznaczanie nowych kierunków: Kobiety i sztuczna inteligencja.”
Sandra Wiktorko – Director of Business Relations, Perspektywy Women in Tech
Aleksandra Hamryszak – Managing Director, Helbling Technik
Daria Szmurlo – Associate Partner, Data & Analytics, McKinsey
Marta Karczewska – Head of Solution Development and Operations in Business Consulting & Solutions Department, Bosch
Włącz się do inspirującej dyskusji na temat roli kobiet w świecie technologii i wpływu rewolucji sztucznej inteligencji (AI) na ich udział w sektorze nowoczesnych technologii. Nasz panel gromadzi wybitne kobiety reprezentujące biznes i branżę technologiczną, które podzielą się swoimi perspektywami i doświadczeniami. Przed nami wyjątkowa okazja do zastanowienia się, jak AI może stworzyć nowe możliwości i otworzyć drzwi do kariery w technologii dla kobiet. Dowiemy się, jakie inicjatywy i strategie mogą zwiększyć różnorodność w sektorze IT i jakie inspiracje kierują kobietami osiągającymi sukcesy w tej dziedzinie.
11:35
Keynote speech „Przegląd ekosystemu firm technologicznych w Polsce z perspektywy rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2023.”
Michał Przybylski – Partner Associate, Financial Advisory, Deloitte
11:50-12:20
Coffee break
12:20
Keynote speech
Polska Agencja Inwestycji i Handlu
12:35
Keynote speech „Jak unieść ambicje Polski? U progu nowej ery.”
Tomasz Jurkanis – Partner, McKinsey & Company
12:55
Keynote speech „Inwestycje Deep Tech – co możemy zyskać?”
Maciej J. Nowakowski – Director of Operations, Polish Technological Platform on Photonics
13:10
Panel dyskusyjny „Trendy inwestycyjne, możliwości dla regionu.”
Moderator: Monika Ciesielska-Mróz – Dyrektorka wrocławskiego biura Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham)
Katarzyna Turkiewicz – President of the Management Board, Hewlett Packard Enterprise Global Business Center
Aidan Booth – Director of Specialists, Central Europe, Google
Radek Kaskiewicz – 3M VicePresident & Managing Director 3M East Europe Region
Prof. Arkadiusz Wójs – Rector, Wroclaw University of Science and Technology
13:50-14:00
Keynote speech „Jak rząd brytyjski wspiera polskie firmy w działalności w Wielkiej Brytanii?”
Chris Barton CMG – HM Trade Commissioner for Europe
14:00-14:50
Lunch break
14:50
Keynote speech „Czym napędzasz swój samochód: wodór, benzyna, prąd a może software?”
Daniel Jabłoński – Dyrektor, Automotive, GlobalLogic
15:05
Keynote speech “Od metalu do mobilności: Przewrót kopernikański w branży motoryzacyjnej.”
Ewa Łabno–Falęcka – Director of Corporate Communication and External Affairs at Mercedes-Benz Manufacturing Poland
15:15
Panel dyskusyjny „Driving Forward: Przyszłość sektora automotive.”
Moderator: Przemysław Ozga – Editor in Chief, Production Manager
Przemysław Siwoń – Head of Operations, BASF Environmental Catalyst And Metal Solutions
Piotr Miodek – Head of Construction & Engineering, Head of Sustainability, 7R
Adrian Ciesielski – Head of Legal & Compliance Officer, LG Energy Solution Wrocław LG
Przemysł motoryzacyjny stoi obecnie w obliczu rewolucji technologicznej, która zmienia sposób, w jaki poruszamy się po świecie. Od elektrycznych i hybrydowych pojazdów po nowe koncepcje mobilności, nasz panel zaprasza do zgłębienia tych fascynujących zmian. Dolny Śląsk odgrywa coraz większą rolę w europejskim łańcuchu dostaw sektora motoryzacyjnego, dlatego też zachodząca właśnie transformacja znacząco wpłynie na gospodarkę regionu i stanowi niezwykłą szansę na jego rozwój. Nasz panel to okazja do odkrycia, jak globalni giganci przewidują przyszłość branży motoryzacyjnej i jakie strategie przyjmują w kontekście zmian klimatycznych i ekologicznych. Czekają nas inspirujące dyskusje na temat ewolucji motoryzacji i jej wpływu na naszą przyszłość mobilności.
15:55
Wrap up – Fireside chat „Wrocław przyszłości: lekcje odrobione i co dalej?”
Moderator: Tomasz Szarek – Managing Partner, SDZLEGAL SCHINDHELM
Konrad Weiske – Co-founder & CEO, Spyrosoft
Iwona Chojnowska-Haponik – Business Consulting Director, JLL
Radosław Michalski – Dyrektor Wydziału ds. Promocji i Turystyki, Urząd Miejski Wrocławia
16:25-16:35
Zakończenie
dr Magdalena Okulowska
Prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej od 2019 roku. Związana z miastem od 2005. Jako zastępca dyrektora Biura Euro 2012 była odpowiedzialna za promocję Turnieju. W latach 2013-2017 jako Zastępca Dyrektora Departamentu Prezydenta, koordynowała pracę biur: Promocji, Komunikacji Społecznej i Współpracy z Zagranicą. W latach 2018-2019 pracowała we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiadając za Marketing, Public Relations i promocję firm, ulokowanych w WPT.
Jakub Mazur
Karolina Misztal
Swoje pierwsze kroki w świecie mediów stawiała w Akademickim Radiu Kampus i długo powtarzała, że jedynie bawi się w radio. Przez lata jednak zabawa stała się pasją, a pasja pracą. Przygotowywała serwisy informacyjne w radiu RMF FM. Była prezenterką telewizyjną w TVP3 Wrocław. Od dwóch lat dziennikarka portalu wroclaw.pl i współtwórczyni kanału Wrocław TV na YouTube. Prywatnie zakochana w swoim psie i wspinaczce sportowej.
Paulina Basta
Autorka popularnego bloga o tematyce HR-owej (paulinabasta.com). Jest praktyczką HR największych firm świata, wyznawczynią zdrowego rozsądku, uczciwości i dobrych manier w biznesie. Ostatnio rozpoczęła swój kolejny projekt – tym razem słyszymy jej głos w podcaście Basta. (znajdziecie ją na Spotify).
Ewa Łabno-Falęcka
Z wykształcenia filolożka. Studiowała w Krakowie, Berlinie i Fryburgu Bryzgowijskim; doktoryzowała się na Uniwersytecie Eberharda Karola w Tybindze w Niemczech. W latach 1993-1999 radca do spraw kultury w Ambasadzie RP w Bonn. Od 1999 związana Mercedes-Benz Group AG w Polsce (marketing communication / external affairs / ESG, investment & employer branding).
Jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012).
Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, dwukrotnie „Dyrektor Marketingu Roku” w konkursie MediaRun, dwukrotnie nominowana do nagrody European Excellence Award; zdobywczyni Grand Prix „Businesswoman of the Year” w kategorii „Korporacja” w konkursie „Sukces pisany szminką” (2017). Odznaczona resortową odznaką „Zasłużona dla Transportu RP”, a także Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.
Bartek Pucek
CEO Forward Operators – eksperckiego partnera w budowaniu usług i produktów opartych na Al. Autor pucek.com – newslettera i twórca społeczności ekspertów budujących firmy i produkty technologicznie. Angel Investor (ElevenLabs, Vue Storefront, Ramp Network). Wcześniej odpowiedzialny za globalną strategię digitalizacji (IKEA) oraz ex. Chief Digital Officer (IKEA Poland). Ukończył Executive Education w Stanford Graduate School of Business w zakresie Zarządzania Strategicznego oraz Disruptive Strategy z Harvard Business School.
Sandra Wiktorko
Co-founderka Perspektywy Women in Tech Oraz Business Director w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w której na co dzień odpowiada za relacje partnerskie pomiędzy uczelniami wyższymi i biznesem, wierząc że w zbudowaniu silnego pomostu pomiędzy tymi dwoma podmiotami jest klucz do silnego fundamentu gospodarki kraju i świata. W Perspektywy Women in Tech Summit (największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach) odpowiedzialna jest za kontakty globalne i budowanie relacji partnerskich, które mają na celu zwiększenie udziału kobiet w obszarze STEM zarówno w edukacji jak i na rynku pracy.
Michał Sadowski
Założyciel Brand24 - narzędzia zajmującego się monitoringiem marek w Internecie używanego przez tysiące klientów z ponad 150 krajów. Mentor w nowojorskiej edycji Founder Institute. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards. W wolnym czasie skromny muzyk i fotograf.
Tomasz Szarek
Radca prawny i Partner Zarządzający w międzynarodowej kancelarii prawnej SDZLEGAL SCHINDHELM, gdzie kieruje praktyką Corporate & M&A oraz IP/IT.
Tomasz jest również członkiem Komisji Nadzoru w ITCORNER - klastrze firm programistycznych, zrzeszającym ponad 100 członków w Polsce.
Wspiera krajowe i zagraniczne start-upy oraz firmy IT/New tech, w szczególności w zakresie finansowania i ekspansji międzynarodowej. W tym zakresie łączy swoje doświadczenie zawodowe z rolą w organizacjach międzynarodowych, w szczególności jako Prezes Zarządu IAG GLOBAL - międzynarodowego stowarzyszenia doradców prawnych i podatkowych w ponad 60 krajach na całym świecie.
Katarzyna Turkiewicz
Prezes Zarządu Hewlett Packard Enterprise Global Business Center we Wrocławiu od czerwca 2015 r. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarach m.in., sprzedaży, marketingu, zarządzania, finansów i szeroko rozumianych procesów biznesowych. Jest związana z firmą HPE od 2006 r. Aktywnie angażuje się w działalność społeczną jako promotorka inicjatyw w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Sama uczestniczy w akcjach charytatywnych i wolontariackich. Wspiera również inicjatywy związane z aktywizacją kobiet w środowisku biznesowym. Od kwietnia 2017 r. jest członkinią Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia.
Konrad Weiske
Menadżer z dwudziestoletnim doświadczeniem, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A. Od 2002 roku działa w branży IT, zdobywając doświadczenia w kraju oraz za granicą, pracując zarówno dla takich gigantów jak IBM, Vodafone, Microsoft czy Nokia jak polskich firm świadczących usługi tworzenia oprogramowania na zamówienie .
Po kilkuletniej karierze w zarządzie jednego z największych polskich softwarehouse’ów postanowił założyć własny biznes. W 2016 roku powstał Spyrosoft, którego tworzeniu towarzyszyła idea o wyjątkowym środowisku pracy, angażującym najlepszych specjalistów w najciekawsze projekty i technologiczne wyzwania. Obecnie Grupa Spyrosoft to liczący ponad 1 500 współpracowników i notowany na GPW dostawca oprogramowania na zamówienie dla klientów z całego świata.
Od września 2018 Konrad, w roli wiceprezesa SoDA (Software Development Association Poland), działa na rzecz rozwoju i integracji polskiego sektora usług IT.
Konrad Szarowolec
Konrad kieruje zespołami doradztwa biznesowego w EY GDS w Polsce i Hiszpanii, pomagając klientom reagować na wyzwania cyfrowej transformacji za pomocą technologii, danych i podejścia skoncentrowanego na człowieku. W swoim prawie 20-letnim doświadczeniu zawodowym obsługiwał globalnych klientów z różnych obszarów, ze szczególnym uwzględnieniem sektora publicznego.
Aleksandra Hamryszak
Ekspertka ds. rynku szwajcarskiego. Specjalizuje się w rozwijaniu strategicznych partnerstw oraz budowie innowacyjnych zespołów nearshoringowych. Współzałożycielka techSHEroes Wrocław, propagatorka działań na rzecz różnorodności i inkluzywności.
Michał Przybylski
Konrad kieruje zespołami doradztwa biznesowego w EY GDS w Polsce i Hiszpanii, pomagając klientom reagować na wyzwania cyfrowej transformacji za pomocą technologii, danych i podejścia skoncentrowanego na człowieku. W swoim prawie 20-letnim doświadczeniu zawodowym obsługiwał globalnych klientów z różnych obszarów, ze szczególnym uwzględnieniem sektora publicznego.
Radek Kaskiewicz
Jest managerem z 25-letnim doświadczeniem w obszarze sprzedaży i marketingu oraz zarządzania zespołami międzynarodowymi. Od lutego 2021 r. zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego 3M w regionie Europy Wschodniej i w ramach struktur korporacyjnych odpowiada za zarządzanie oraz budowanie reputacji marki 3M w regionie, do którego należą Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Ukraina i Gruzja. Wcześniej pełnił rolę dyrektora grupy biznesowej ds. transportu i elektroniki, jednego z czterech sektorów biznesowych 3M, w regionie Europy Południowo-Wschodniej (Włochy, Grecja, Izrael, Turcja, Rumunia, kraje bałkańskie). Radek dołączył do 3M w 1995 roku. Od tego momentu pełnił różnorodne role w ramach lokalnych, europejskich i globalnych struktur firmy. W latach 2004–2007 był liderem ds. rozwoju globalnego rynku w dziale taśm i klejów przemysłowych 3M, w St. Paul w USA. Po powrocie do Europy sprawował funkcję szefa sektora przemysłowego i energetycznego
w Polsce, a następnie dyrektora zarządzającego 3M w regionie tworzonym przez Czechy, Słowację i Węgry.
Radek jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Carlson School
of Management na Uniwersytecie w Minnesocie. Biegle włada językiem polskim, angielskim
oraz rosyjskim. W codziennej pracy Radek skupia się na budowaniu międzynarodowej kultury organizacyjnej w oparciu o etykę, zwraca także uwagę na globalne wyzwania związane z zarządzaniem m.in. diversity & inclusion i zrównoważony rozwój. Prywatnie jest pasjonatem fotografii, podróży i poznawania innych kultur.
Przemysław Siwoń
Od 2014 roku związany z jedną z największych firm chemicznych na świecie. Zarządza produkcją w najnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów BASF Environmental Catalyst and Metal Solution w Europie, działającym w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Zwolennik innowacji pomagających w kształtowaniu zrównoważonych procesów produkcyjnych.
Marta Karczewska
Jest menedżerem globalnych zespołów w branży high-tech i ma ponad 15 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej, elektronicznej, motoryzacyjnej w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce. Przed dołączeniem do firmy Bosch zajmowała stanowiska kierownicze w firmach Ericsson i Samsung.
Arkadiusz Wójs
Członek Polskiej Akademii Nauk oraz International Union of Pure and Applied Physics, dyrektor Academia Europaea Wroclaw Hub. Laureat m.in. stypendium UE Marie-Curie, American Physical Society Outstanding Referee czy subsydium profesorskiego „Mistrz” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jego główne obszary badań to fizyka teoretyczna i obliczeniowa ciała stałego.
Daniel Jabłoński
Dyrektor w firmie GlobalLogic z 22 letnim doświadczeniem. Poprzednio odpowiedzialny za kilku oddziałów GlobalLogic a obecnie pracujący w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem funkcjonalnym. Pasjonują go zagadnienia oprogramowania w samochodach i współczesnej mobilności.
Monika Ciesielska-Mróz
Monika jest ekspertką z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarach: komunikacji korporacyjnej, public relations i kontaktów z instytucjami i organizacjami zajmującymi się strategicznym wsparciem kompleksowych projektów inwestycyjnych firm z zagranicy rozpoczynających
lub rozszerzających działalność w Polsce. Swoje kompetencje rozwijała
prowadząc projekty w branży architektonicznej i planistycznej, a także w pracy dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Marketing i Zarządzanie w Gospodarce Żywnościowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2014 roku oficjalnie reprezentuje AmCham, jako Dyrektor Oddziału we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Poza współpracą z AmCham, pełni funkcję Managera ds. Rozwoju Biznesu i Marketingu w PM Group, międzynarodowej firmie projektowo – inżynierskiej.
Radosław Michalski
Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu (2006). Ukończył także wrocławskie Studium Dziennikarskie (2005) oraz studia uzupełniające z zakresu politologii o specjalności Marketing Polityczny (2010) na Uniwersytecie Wrocławskim.
W 2014 został absolwentem studiów doktoranckich na kierunku Nauki Społeczne i Polityczne w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i uzyskał tytuł Master of Research in Social and Political Science. Od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki w Departamencie Prezydenta Wrocławia, koordynując przy tym współpracę międzynarodową oraz relacje ze środowiskiem naukowym.
Iwona Perwanden
Adrian Ciesielski
Kieruje pracą działu stosunków zewnętrznych oraz prawnego w LG Energy Solution Wrocław sp. z o.o. Radca prawny. Przed dołączeniem do firmy w 2020 r. pracował w kancelariach prawnych, gdzie specjalizował się głównie w procesach inwestycyjnych i pomocy publicznej.
Ernst-Cornelius Koch
Cornelius kieruje zespołem Google Customer Solution Engineering w Europie Środkowej, pracując nad wyzwaniami związanymi z danymi i uczeniem maszynowym, przed którymi stoją najwięksi reklamodawcy na świecie. Jest także doradcą technicznym Antler, globalnej firmy venture capital na wczesnym etapie rozwoju. Przez 8 lat pracy w Google Cornelius zajmował różne stanowiska w działach strategii i operacji, nauki o danych i inżynierii. Ma doświadczenie w neuronauce obliczeniowej z ETH Zürich, MBA i pracował dla Lufthansy i Westwing przed dołączeniem do Google.
Piotr Miodek
Kieruje w 7R pracami zespołu Construction i Sustainability. Stoi również na czele „Geen Team”, wewnętrznej grupy ekspertów zajmującej się wdrażaniem zielonych rozwiązań. Z 7R związany od ponad dwóch lat. Piotr posiada blisko 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej, w tym ponad 12 lat przepracował w branży logistycznej. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Pracował przy projektach zarówno w Polsce jak i za granicą dla firm wykonawczych oraz consultingowych. Od wielu lat promuje energooszczędne rozwiązania w budownictwie.
Marek Matczak
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu aplikacji biznesowych z wykorzystaniem technologii chmurowych, webowych, oraz AI. Zajmuje się badaniem trendów technologicznych i rozwojem kompetencyjnym pracowników.
Daria Szmurlo
Piotr Dytko
Piotr Dytko to menadżer z bogatym doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również absolwentem studiów MBA.
Przed rozpoczęciem pracy w PAIH pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz podmiotami badawczo-rozwojowymi w tym m.in. Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT czy głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM – KGHM Cuprum.
Piotr Dytko prowadził także zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz uczelniach niepublicznych w zakresie Nauki o Państwie i Prawie, Prawa administracyjnego, Samorządu terytorialnego w Polsce i UE.
Aidan Booth
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej na całym świecie. Od 2008 roku pracował w Google, budując i prowadząc w tym czasie wiele zespołów, w tym role Go To Market, Product Strategy i Operations zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Ostatnio kieruje zespołem specjalistów ds. mediów, dostarczając transformacyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji największym reklamodawcom Google w Europie Środkowej, a ponadto jest dyrektorem generalnym rosnącej obecności Google we Wrocławiu.
Maciej J. Nowakowski
Manager organizacji przemysłu fotonicznego i mikroelektronicznego, wcześniej w centralnych instytucjach państwowych i przemyśle. Korzysta ze zróżnicowanego doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, integracji europejskiej, inicjatyw współpracy, rozwoju biznesu i strategii rynkowych.
Chris Barton
Rozpoczął pracę na tym stanowisku w sierpniu 2021 roku. Przed nominacją Chris przez 8 lat zajmował się kwestiami handlowymi w rządzie Wielkiej Brytanii jako dyrektor.
Od lutego do czerwca 2021 r. pełnił również obowiązki dyrektora generalnego ds. negocjacji handlowych w DIT. W 2019 r. otrzymał tytuł CMG od Jej Królewskiej Mości za zasługi dla handlu, różnorodności i integracji. Przed przejściem do świata handlu i inwestycji Chris spędził 5 lat (1993-1998) jako nauczyciel w szkole średniej. Następnie przez 15 lat (1998-2013) pełnił szereg funkcji w służbie cywilnej w departamentach ds. biznesu, energii i spraw zagranicznych. Jego role obejmowały różnorodne kwestie krajowe, europejskie i międzynarodowe, w tym telekomunikację, politykę konkurencji, prawo spółek, prawo pracy, energię odnawialną i bezpieczeństwo energetyczne.
Agnieszka Porębska
Prezes Talent Alpha, platformy talent marketplace i talent intelligence skupiającej 900 firm z 52 krajów i reprezentującej ponad 70 tys specjalistów IT. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w polskich i międzynarodowych firmach. Poprzedzając pracę w Talent Alpha, wspierała takie marki jak Luxoft, Capgemini, Infosys czy Xerox. Aktywna w organizacjach biznesowych w Polsce, USA, i Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka Intelligent Leadership Hub, autorka corocznego raportu The Future of Work Report. Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i szkolenie z negocjacji i mediacji na UW.
Przemysław Ozga
Pomysłodawca, twórca oraz redaktor naczelny czasopisma „Production Manager” dedykowanego decydentom i architektom kultur przywódczych, przemysłowi 4.0. oraz cyfrowej transformacji. Z sektorem produkcyjnym związany od 11 lat. Ekspert z zakresu mediów branżowych. Zwolennik i promotor szerzenia wiedzy o wpływie organizacji na rozwój współczesnych społeczeństw. Moderator dziesiątek debat związanych z technologiami przełomu. Organizator oraz prowadzący ogólnopolskich konferencji (Generation 4.0., Blue Business Culture, Smart Factory World, New Horizons 22’. Ukończył certyfikowany kurs zawodowych negocjacji oraz kompendium MBA. Prywatnie sceptyk, entuzjasta stosunków międzynarodowych i pianina, literatury pięknej, filozofii oraz kosmologii.
Monika Kisiel
W Agencji pracuje od 2018 roku i specjalizuje się w projektach produkcyjnych, w szczególności z sektora elektroniki oraz elektromobilności. Monika jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia licencjackie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii oraz Systemy Informacyjne oraz studia magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Jej zainteresowania wiążą się z rozwojem zielonej energii w kontekście przyciągania nowych projektów inwestycyjnych do Polski.
Tomasz Jurkanis
Wspiera klientów z branży przemysłowej i infrastrukturalnej w obszarze cyfryzacji, efektywności operacyjnej, inwestycji oraz strategii. W ciągu 15 lat prowadzil kilkadziesiąt transformacji w ponad 30 krajach.
Absolwent VII LO we Wrocławiu, University of St Andrews w Wielkiej Brytanii oraz MBA INSEAD w Singapurze i Francji.
Iwona Chojnowska-Haponik
Jest uznanym ekspertem w zakresie doradztwa biznesowego, pomagając globalnie działającym klientom optymalizować strategie lokalizacyjne w regionie EMEA oraz pozyskiwać dostępne zachęty inwestycyjne.
Przez 15 ostatnich lat zajmowała się doradztwem lokalizacyjnym w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Iwona doradzała ponad 450 globalnym i krajowym firmom. Miała okazję współpracować przy realizacji inwestycji, takich firm jak, m.in.: VW, Daimler, JP Morgan, czy Goldman Sachs. Wraz ze swoim zespołem w PAIH w dużej mierze przyczyniła się do stworzenia i poprawy krajowych programów zachęt.
Iwona posiada tytuł EMBA w zakresie marketingu i administracji Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz francuskiej HEC.
dr Magdalena Okulowska
Jakub Mazur
Karolina Misztal
Prezeska Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej od 2019 roku. Związana z miastem od 2005. Jako zastępca dyrektora Biura Euro 2012 była odpowiedzialna za promocję Turnieju. W latach 2013-2017 jako Zastępca Dyrektora Departamentu Prezydenta, koordynowała pracę biur: Promocji, Komunikacji Społecznej i Współpracy z Zagranicą. W latach 2018-2019 pracowała we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiadając za Marketing, Public Relations i promocję firm, ulokowanych w WPT.
Swoje pierwsze kroki w świecie mediów stawiała w Akademickim Radiu Kampus i długo powtarzała, że jedynie bawi się w radio. Przez lata jednak zabawa stała się pasją, a pasja pracą. Przygotowywała serwisy informacyjne w radiu RMF FM. Była prezenterką telewizyjną w TVP3 Wrocław. Od dwóch lat dziennikarka portalu wroclaw.pl i współtwórczyni kanału Wrocław TV na YouTube. Prywatnie zakochana w swoim psie i wspinaczce sportowej.
Paulina Basta
Ewa Łabno-Falęcka
Bartek Pucek
Autorka popularnego bloga o tematyce HR-owej (paulinabasta.com). Jest praktyczką HR największych firm świata, wyznawczynią zdrowego rozsądku, uczciwości i dobrych manier w biznesie. Ostatnio rozpoczęła swój kolejny projekt – tym razem słyszymy jej głos w podcaście Basta. (znajdziecie ją na Spotify).
Z wykształcenia filolożka. Studiowała w Krakowie, Berlinie i Fryburgu Bryzgowijskim; doktoryzowała się na Uniwersytecie Eberharda Karola w Tybindze w Niemczech. W latach 1993-1999 radca do spraw kultury w Ambasadzie RP w Bonn. Od 1999 związana Mercedes-Benz Group AG w Polsce (marketing communication / external affairs / ESG, investment & employer branding).
Jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (2006-2010) i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2008-2012).
Laureatka wielu nagród branżowych, m.in. Golden Arrow, PRotony, dwukrotnie „Dyrektor Marketingu Roku” w konkursie MediaRun, dwukrotnie nominowana do nagrody European Excellence Award; zdobywczyni Grand Prix „Businesswoman of the Year” w kategorii „Korporacja” w konkursie „Sukces pisany szminką” (2017). Odznaczona resortową odznaką „Zasłużona dla Transportu RP”, a także Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.
CEO Forward Operators – eksperckiego partnera w budowaniu usług i produktów opartych na Al. Autor pucek.com – newslettera i twórca społeczności ekspertów budujących firmy i produkty technologicznie. Angel Investor (ElevenLabs, Vue Storefront, Ramp Network). Wcześniej odpowiedzialny za globalną strategię digitalizacji (IKEA) oraz ex. Chief Digital Officer (IKEA Poland). Ukończył Executive Education w Stanford Graduate School of Business w zakresie Zarządzania Strategicznego oraz Disruptive Strategy z Harvard Business School.
Michał Sadowski
Sandra Wiktorko
Konrad Weiske
Założyciel Brand24 - narzędzia zajmującego się monitoringiem marek w Internecie używanego przez tysiące klientów z ponad 150 krajów. Mentor w nowojorskiej edycji Founder Institute. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards. W wolnym czasie skromny muzyk i fotograf.
Co-founderka Perspektywy Women in Tech Oraz Business Director w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, w której na co dzień odpowiada za relacje partnerskie pomiędzy uczelniami wyższymi i biznesem, wierząc że w zbudowaniu silnego pomostu pomiędzy tymi dwoma podmiotami jest klucz do silnego fundamentu gospodarki kraju i świata. W Perspektywy Women in Tech Summit (największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach) odpowiedzialna jest za kontakty globalne i budowanie relacji partnerskich, które mają na celu zwiększenie udziału kobiet w obszarze STEM zarówno w edukacji jak i na rynku pracy.
Menadżer z dwudziestoletnim doświadczeniem, współzałożyciel i prezes Spyrosoft S.A. Od 2002 roku działa w branży IT, zdobywając doświadczenia w kraju oraz za granicą, pracując zarówno dla takich gigantów jak IBM, Vodafone, Microsoft czy Nokia jak polskich firm świadczących usługi tworzenia oprogramowania na zamówienie .
Po kilkuletniej karierze w zarządzie jednego z największych polskich softwarehouse’ów postanowił założyć własny biznes. W 2016 roku powstał Spyrosoft, którego tworzeniu towarzyszyła idea o wyjątkowym środowisku pracy, angażującym najlepszych specjalistów w najciekawsze projekty i technologiczne wyzwania. Obecnie Grupa Spyrosoft to liczący ponad 1 500 współpracowników i notowany na GPW dostawca oprogramowania na zamówienie dla klientów z całego świata.
Od września 2018 Konrad, w roli wiceprezesa SoDA (Software Development Association Poland), działa na rzecz rozwoju i integracji polskiego sektora usług IT.
Katarzyna Turkiewicz
Tomasz Szarek
Konrad Szarowolec
Prezes Zarządu Hewlett Packard Enterprise Global Business Center we Wrocławiu od czerwca 2015 r. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarach m.in., sprzedaży, marketingu, zarządzania, finansów i szeroko rozumianych procesów biznesowych. Jest związana z firmą HPE od 2006 r. Aktywnie angażuje się w działalność społeczną jako promotorka inicjatyw w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Sama uczestniczy w akcjach charytatywnych i wolontariackich. Wspiera również inicjatywy związane z aktywizacją kobiet w środowisku biznesowym. Od kwietnia 2017 r. jest członkinią Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia.
Radca prawny i Partner Zarządzający w międzynarodowej kancelarii prawnej SDZLEGAL SCHINDHELM, gdzie kieruje praktyką Corporate & M&A oraz IP/IT.
Tomasz jest również członkiem Komisji Nadzoru w ITCORNER - klastrze firm programistycznych, zrzeszającym ponad 100 członków w Polsce.
Wspiera krajowe i zagraniczne start-upy oraz firmy IT/New tech, w szczególności w zakresie finansowania i ekspansji międzynarodowej. W tym zakresie łączy swoje doświadczenie zawodowe z rolą w organizacjach międzynarodowych, w szczególności jako Prezes Zarządu IAG GLOBAL - międzynarodowego stowarzyszenia doradców prawnych i podatkowych w ponad 60 krajach na całym świecie.
Konrad kieruje zespołami doradztwa biznesowego w EY GDS w Polsce i Hiszpanii, pomagając klientom reagować na wyzwania cyfrowej transformacji za pomocą technologii, danych i podejścia skoncentrowanego na człowieku. W swoim prawie 20-letnim doświadczeniu zawodowym obsługiwał globalnych klientów z różnych obszarów, ze szczególnym uwzględnieniem sektora publicznego.
Michał Przybylski
Aleksandra Hamryszak
Radek Kaskiewicz
Posiada niemal dziesięcioletnie doświadczenie w branży finansowej, w zakresie fuzji i przejęć przedsiębiorstw, zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego. Doświadczenie Michała obejmuje pracę przy licznych transakcjach M&A ze szczególnym uwzględnieniem sektora technologii oraz e-commerce.
Michał jest absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Ekspertka ds. rynku szwajcarskiego. Specjalizuje się w rozwijaniu strategicznych partnerstw oraz budowie innowacyjnych zespołów nearshoringowych. Współzałożycielka techSHEroes Wrocław, propagatorka działań na rzecz różnorodności i inkluzywności.
Jest managerem z 25-letnim doświadczeniem w obszarze sprzedaży i marketingu oraz zarządzania zespołami międzynarodowymi. Od lutego 2021 r. zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego 3M w regionie Europy Wschodniej i w ramach struktur korporacyjnych odpowiada za zarządzanie oraz budowanie reputacji marki 3M w regionie, do którego należą Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Ukraina i Gruzja. Wcześniej pełnił rolę dyrektora grupy biznesowej ds. transportu i elektroniki, jednego z czterech sektorów biznesowych 3M, w regionie Europy Południowo-Wschodniej (Włochy, Grecja, Izrael, Turcja, Rumunia, kraje bałkańskie). Radek dołączył do 3M w 1995 roku. Od tego momentu pełnił różnorodne role w ramach lokalnych, europejskich i globalnych struktur firmy. W latach 2004–2007 był liderem ds. rozwoju globalnego rynku w dziale taśm i klejów przemysłowych 3M, w St. Paul w USA. Po powrocie do Europy sprawował funkcję szefa sektora przemysłowego i energetycznego
w Polsce, a następnie dyrektora zarządzającego 3M w regionie tworzonym przez Czechy, Słowację i Węgry.
Radek jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz Carlson School
of Management na Uniwersytecie w Minnesocie. Biegle włada językiem polskim, angielskim
oraz rosyjskim. W codziennej pracy Radek skupia się na budowaniu międzynarodowej kultury organizacyjnej w oparciu o etykę, zwraca także uwagę na globalne wyzwania związane z zarządzaniem m.in. diversity & inclusion i zrównoważony rozwój. Prywatnie jest pasjonatem fotografii, podróży i poznawania innych kultur.
Przemysław Siwoń
Marta Karczewska
Arkadiusz Wójs
Od 2014 roku związany z jedną z największych firm chemicznych na świecie. Zarządza produkcją w najnowocześniejszym zakładzie produkcji katalizatorów BASF Environmental Catalyst and Metal Solution w Europie, działającym w Środzie Śląskiej koło Wrocławia. Zwolennik innowacji pomagających w kształtowaniu zrównoważonych procesów produkcyjnych.
Jest menedżerem globalnych zespołów w branży high-tech i ma ponad 15 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej, elektronicznej, motoryzacyjnej w Niemczech, Francji, Kanadzie, Polsce. Przed dołączeniem do firmy Bosch zajmowała stanowiska kierownicze w firmach Ericsson i Samsung.
Członek Polskiej Akademii Nauk oraz International Union of Pure and Applied Physics, dyrektor Academia Europaea Wroclaw Hub. Laureat m.in. stypendium UE Marie-Curie, American Physical Society Outstanding Referee czy subsydium profesorskiego „Mistrz” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jego główne obszary badań to fizyka teoretyczna i obliczeniowa ciała stałego.
Daniel Jabłoński
Daria Szmurlo
Ernst-Cornelius Koch
Dyrektor w firmie GlobalLogic z 22 letnim doświadczeniem. Poprzednio odpowiedzialny za kilku oddziałów GlobalLogic a obecnie pracujący w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem funkcjonalnym. Pasjonują go zagadnienia oprogramowania w samochodach i współczesnej mobilności.
Cornelius kieruje zespołem Google Customer Solution Engineering w Europie Środkowej, pracując nad wyzwaniami związanymi z danymi i uczeniem maszynowym, przed którymi stoją najwięksi reklamodawcy na świecie. Jest także doradcą technicznym Antler, globalnej firmy venture capital na wczesnym etapie rozwoju. Przez 8 lat pracy w Google Cornelius zajmował różne stanowiska w działach strategii i operacji, nauki o danych i inżynierii. Ma doświadczenie w neuronauce obliczeniowej z ETH Zürich, MBA i pracował dla Lufthansy i Westwing przed dołączeniem do Google.
Piotr Miodek
Marek Matczak
Monika Ciesielska-Mróz
Kieruje w 7R pracami zespołu Construction i Sustainability. Stoi również na czele „Geen Team”, wewnętrznej grupy ekspertów zajmującej się wdrażaniem zielonych rozwiązań. Z 7R związany od ponad dwóch lat. Piotr posiada blisko 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej, w tym ponad 12 lat przepracował w branży logistycznej. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Pracował przy projektach zarówno w Polsce jak i za granicą dla firm wykonawczych oraz consultingowych. Od wielu lat promuje energooszczędne rozwiązania w budownictwie.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowaniu aplikacji biznesowych z wykorzystaniem technologii chmurowych, webowych, oraz AI. Zajmuje się badaniem trendów technologicznych i rozwojem kompetencyjnym pracowników.
Monika jest ekspertką z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarach: komunikacji korporacyjnej, public relations i kontaktów z instytucjami i organizacjami zajmującymi się strategicznym wsparciem
kompleksowych projektów inwestycyjnych firm z zagranicy rozpoczynających lub rozszerzających działalność w Polsce. Swoje kompetencje rozwijała prowadząc projekty w branży architektonicznej i planistycznej, a także w pracy dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Marketing i Zarządzanie w Gospodarce Żywnościowej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2014 roku oficjalnie reprezentuje AmCham, jako Dyrektor Oddziału we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Poza współpracą z AmCham, pełni funkcję Managera ds. Rozwoju Biznesu i Marketingu w PM Group, międzynarodowej firmie projektowo – inżynierskiej.
Radosław Michalski
Iwona Perwanden
Adrian Ciesielski
Absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu (2006). Ukończył także wrocławskie Studium Dziennikarskie (2005) oraz studia uzupełniające z zakresu politologii o specjalności Marketing Polityczny (2010) na Uniwersytecie Wrocławskim.
W 2014 został absolwentem studiów doktoranckich na kierunku Nauki Społeczne i Polityczne w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i uzyskał tytuł Master of Research in Social and Political Science. Od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki w Departamencie Prezydenta Wrocławia, koordynując przy tym współpracę międzynarodową oraz relacje ze środowiskiem naukowym.
Odpowiedzialna za projekty z zakresu pozyskania finansowania, fuzji i przejęć, a także finansowego due diligence. Iwona posiada 18 letnie doświadczenie w doradztwie przy transakcjach kapitałowych na rynku prywatnym i publicznym. Przeprowadziła łącznie ponad 50 krajowych i międzynarodowych procesów transakcyjnych m.in. w branżach IT, e-marketing, e-commerce, food. Do ostatnich projektów należą: transakcja sprzedaży 50% udziałów spółki Kubara (Dobra Kaloria) do Grupy Mokate, doradztwo w projektach/dla klientów: DocPlanner, GFT Poland, SaaS Labs.
Kieruje pracą działu stosunków zewnętrznych oraz prawnego w LG Energy Solution Wrocław sp. z o.o. Radca prawny. Przed dołączeniem do firmy w 2020 r. pracował w kancelariach prawnych, gdzie specjalizował się głównie w procesach inwestycyjnych i pomocy publicznej.
Piotr Dytko
Aidan Booth
Maciej J. Nowakowski
Piotr Dytko to menadżer z bogatym doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również absolwentem studiów MBA.
Przed rozpoczęciem pracy w PAIH pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz podmiotami badawczo-rozwojowymi w tym m.in. Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT czy głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM – KGHM Cuprum.
Piotr Dytko prowadził także zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz uczelniach niepublicznych w zakresie Nauki o Państwie i Prawie, Prawa administracyjnego, Samorządu terytorialnego w Polsce i UE.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej na całym świecie. Od 2008 roku pracował w Google, budując i prowadząc w tym czasie wiele zespołów, w tym role Go To Market, Product Strategy i Operations zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Ostatnio kieruje zespołem specjalistów ds. mediów, dostarczając transformacyjne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji największym reklamodawcom Google w Europie Środkowej, a ponadto jest dyrektorem generalnym rosnącej obecności Google we Wrocławiu.
Manager organizacji przemysłu fotonicznego i mikroelektronicznego, wcześniej w centralnych instytucjach państwowych i przemyśle. Korzysta ze zróżnicowanego doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, integracji europejskiej, inicjatyw współpracy, rozwoju biznesu i strategii rynkowych.
Agnieszka Porębska
Chris Barton
Przemysław Ozga
Prezes Talent Alpha, platformy talent marketplace i talent intelligence skupiającej 900 firm z 52 krajów i reprezentującej ponad 70 tys specjalistów IT. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w polskich i międzynarodowych firmach. Poprzedzając pracę w Talent Alpha, wspierała takie marki jak Luxoft, Capgemini, Infosys czy Xerox. Aktywna w organizacjach biznesowych w Polsce, USA, i Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka Intelligent Leadership Hub, autorka corocznego raportu The Future of Work Report. Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim i szkolenie z negocjacji i mediacji na UW.
Rozpoczął pracę na tym stanowisku w sierpniu 2021 roku.
Przed nominacją Chris przez 8 lat zajmował się kwestiami handlowymi w rządzie Wielkiej Brytanii jako dyrektor.
Od lutego do czerwca 2021 r. pełnił również obowiązki dyrektora generalnego ds. negocjacji handlowych w DIT. W 2019 r. otrzymał tytuł CMG od Jej Królewskiej Mości za zasługi dla handlu, różnorodności i integracji. Przed przejściem do świata handlu i inwestycji Chris spędził 5 lat (1993-1998) jako nauczyciel w szkole średniej. Następnie przez 15 lat (1998-2013) pełnił szereg funkcji w służbie cywilnej w departamentach ds. biznesu, energii i spraw zagranicznych. Jego role obejmowały różnorodne kwestie krajowe, europejskie i międzynarodowe, w tym telekomunikację, politykę konkurencji, prawo spółek, prawo pracy, energię odnawialną i bezpieczeństwo energetyczne.
Pomysłodawca, twórca oraz redaktor naczelny czasopisma „Production Manager” dedykowanego decydentom i architektom kultur przywódczych, przemysłowi 4.0. oraz cyfrowej transformacji. Z sektorem produkcyjnym związany od 11 lat. Ekspert z zakresu mediów branżowych. Zwolennik i promotor szerzenia wiedzy o wpływie organizacji na rozwój współczesnych społeczeństw. Moderator dziesiątek debat związanych z technologiami przełomu. Organizator oraz prowadzący ogólnopolskich konferencji (Generation 4.0., Blue Business Culture, Smart Factory World, New Horizons 22’. Ukończył certyfikowany kurs zawodowych negocjacji oraz kompendium MBA. Prywatnie sceptyk, entuzjasta stosunków międzynarodowych i pianina, literatury pięknej, filozofii oraz kosmologii.
Monika Kisiel
Tomasz Jurkanis
Iwona Chojnowska-Haponik
W Agencji pracuje od 2018 roku i specjalizuje się w projektach produkcyjnych, w szczególności z sektora elektroniki oraz elektromobilności. Monika jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia licencjackie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii oraz Systemy Informacyjne oraz studia magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Jej zainteresowania wiążą się z rozwojem zielonej energii w kontekście przyciągania nowych projektów inwestycyjnych do Polski.
Wspiera klientów z branży przemysłowej i infrastrukturalnej w obszarze cyfryzacji, efektywności operacyjnej, inwestycji oraz strategii. W ciągu 15 lat prowadzil kilkadziesiąt transformacji w ponad 30 krajach.
Absolwent VII LO we Wrocławiu, University of St Andrews w Wielkiej Brytanii oraz MBA INSEAD w Singapurze i Francji.
Jest uznanym ekspertem w zakresie doradztwa biznesowego, pomagając globalnie działającym klientom optymalizować strategie lokalizacyjne w regionie EMEA oraz pozyskiwać dostępne zachęty inwestycyjne.
Przez 15 ostatnich lat zajmowała się doradztwem lokalizacyjnym w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Iwona doradzała ponad 450 globalnym i krajowym firmom. Miała okazję współpracować przy realizacji inwestycji, takich firm jak, m.in.: VW, Daimler, JP Morgan, czy Goldman Sachs. Wraz ze swoim zespołem w PAIH w dużej mierze przyczyniła się do stworzenia i poprawy krajowych programów zachęt.
Iwona posiada tytuł EMBA w zakresie marketingu i administracji Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz francuskiej HEC.
Poznaj twórców innowacji z sektora food-tech i wypróbuj ich najnowsze technologie!
Autonomiczne roboty serwujące napoje, które automatycznie gaszą pragnienie.
Wierzymy, że powtarzalne zajęcia powinny być wykonywane przez maszyny, żeby ludzie mogli oddać się przyjemnościom. Nasze autonomiczne roboty serwujące napoje wprowadzają nowe doświadczenia w obsłudze klienta i optymalizują procesy w branży eventowej i gastronomicznej. Poley.me obsługuje wszystkie etapy od zamówienia, przez płatność po serwisu napoju, minimalizując straty czasu i zasobów.
Innowacyjne receptury i technologia produkcji roślinnych zamienników produktów nabiałowych.
Wiodącym produktem firmy jest BIAŁY KONOPNY – roślinna alternatywa dla sera twarogowego. Opracowany przy udziale naukowców z Wydziału Technologii Produkcji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest jedynym na rynku funkcjonalnym roślinnym zamiennikiem twarogu, bogatym w składniki odżywcze i pozbawionym alergenów. W 2021 roku zostaliśmy laureatem nagrody „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” w kategorii „Za najlepszy projekt interdyscyplinarny” (współpraca nauki z biznesem).
Bezalkoholowy, smaczny i niepasteryzowany napój z fermentowanej herbaty.
CUDO Kombucha to naturalny, niepasteryzowany napój probiotyczny, bogaty w żywe kultury bakterii i drożdże. Wzmacnia odporność, oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga pracę układu trawiennego i pozytywnie pobudza. Stanowi naturalny izotonik obfitujący w witaminy i antyoksydanty. A do tego jak smakuje!
Niezwykły robot-barman, który rewolucjonizuje świat przygotowywania drinków
Działa z precyzją, niemalże artystyczną, tworząc doskonałe napoje. Wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, która generuje przepisy na drinki, dostosowane do Twoich preferencji. Jesteś w pełni swobodny w modyfikowaniu przepisów, tworząc unikalne smaki. Co więcej, Robbie Drink posiada kolejkę online, zapewniając Ci szybką i wygodną obsługę. To nie tylko barman, to rozrywka i eksperymentowanie z smakami w jednym.
Urządzenie do bezobsługowej sprzedaży świeżego jedzenia w biurach, szkołach i na uczelniach.
Freshpod to bezobsługowy nanosklep z pysznym i świeżym jedzeniem, dostępnym na wyciągnięcie ręki. Naszą ideą jest zapewnienie najlepszej jakości produktów w miejscu pracy, na uczelni, w szkole czy innych miejscach pożytku publicznego.
Wrocławska kranówka jest zdrowa, bezpieczna i zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana.
Poznaj twórców innowacji z sektora food-tech i wypróbuj ich najnowsze technologie!
Autonomiczne roboty serwujące napoje, które automatycznie gaszą pragnienie.
Wierzymy, że powtarzalne zajęcia powinny być wykonywane przez maszyny, żeby ludzie mogli oddać się przyjemnościom. Nasze autonomiczne roboty serwujące napoje wprowadzają nowe doświadczenia w obsłudze klienta i optymalizują procesy w branży eventowej i gastronomicznej. Poley.me obsługuje wszystkie etapy od zamówienia, przez płatność po serwisu napoju, minimalizując straty czasu i zasobów.
Innowacyjne receptury i technologia produkcji roślinnych zamienników produktów nabiałowych.
Wiodącym produktem firmy jest BIAŁY KONOPNY – roślinna alternatywa dla sera twarogowego. Opracowany przy udziale naukowców z Wydziału Technologii Produkcji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest jedynym na rynku funkcjonalnym roślinnym zamiennikiem twarogu, bogatym w składniki odżywcze i pozbawionym alergenów. W 2021 roku zostaliśmy laureatem nagrody „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” w kategorii „Za najlepszy projekt interdyscyplinarny” (współpraca nauki z biznesem).
Bezalkoholowy, smaczny i niepasteryzowany napój z fermentowanej herbaty.
CUDO Kombucha to naturalny, niepasteryzowany napój probiotyczny, bogaty w żywe kultury bakterii i drożdże. Wzmacnia odporność, oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga pracę układu trawiennego i pozytywnie pobudza. Stanowi naturalny izotonik obfitujący w witaminy i antyoksydanty. A do tego jak smakuje!
Niezwykły robot-barman, który rewolucjonizuje świat przygotowywania drinków
Działa z precyzją, niemalże artystyczną, tworząc doskonałe napoje. Wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, która generuje przepisy na drinki, dostosowane do Twoich preferencji. Jesteś w pełni swobodny w modyfikowaniu przepisów, tworząc unikalne smaki. Co więcej, Robbie Drink posiada kolejkę online, zapewniając Ci szybką i wygodną obsługę. To nie tylko barman, to rozrywka i eksperymentowanie z smakami w jednym.
Urządzenie do bezobsługowej sprzedaży świeżego jedzenia w biurach, szkołach i na uczelniach.
Freshpod to bezobsługowy nanosklep z pysznym i świeżym jedzeniem, dostępnym na wyciągnięcie ręki. Naszą ideą jest zapewnienie najlepszej jakości produktów w miejscu pracy, na uczelni, w szkole czy innych miejscach pożytku publicznego.
Wrocławska kranówka jest zdrowa, bezpieczna i zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana.